Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
dreamson

Pioneer A-10-K 50W Стерео појачало - Black

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
6.800 ден.
Истекува

Опис

Линк за спецификации
https://productz.com/en/pioneer-a-10/p/mxr4Z
Продавам стерео појачало Pioneer A-10.
Појачалото е од новата генерација актуелен модел, цена на ново во продавница видете слика во оглас.
Предобар дизајн со одличен звук како што знае Pioneer да направи.
Појачалото е погодно за голем број на звучници и дава предобар звук, опција на Loudness за уште подобри ниски и високи тонови.
Појачалото е еднакво на ново, без никакво оштетување и без никакви поправки, купено ново од тука.
Цена 6800 денари
Контакт 078 504 415 Кичево
Specifications
50 W + 50 W (20 Hz-20 kHz, 0.1 % THD)
THD: 0.01 % (Rated Output -3 dB, 8 ohms, 1 kHz)
Guaranteed Speaker Impedance (2 Speaker Terminals): 4-16 ohms (A or B), 8-32 ohms (A+B), 4-16 ohms (Bi-Wiring)
Frequency Response: 5 Hz-100 kHz, 0 dB/-3 dB, 20 Hz-20 kHz, ±0.5 dB (RIAA Eqalisation) MM
Power Requirements: AC 220-230 V 50 Hz
Power Consumption: 135 W
Power Consumption During Standby: 0.3 W
Dimensions (W x H x D): 435 x 128 x 360 mm
Weight: 6.7 kg
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oktar

Информации

Автор
dreamson
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
140

Повеќе огласи од dreamson

На врв Дно