Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Bozoo

PC - Ryzen5500 , RX5700 Nitro, 32GB RAM

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
30.000 ден.
Истекува

Опис

Дечки се враќа на продажба следнава конфигурација, земена пред 12 месеци за кај нас во фирма,како back up machine но испадна да не ја користиме многу така да иде на тезга, гаранција мислам имаше процесорот за другите по 6 месеци.Да напоменам само дека едниот рам слабо свети, незнам на што се должи тоа

Ryzen 5500
MB Gigabyte B550M
GEIL RGB 32GB ddr4 3200mhz
1TB NVME HP EX900
RX5700 XT Saphire Nitro +
PSU Sharkoon 850W Silent Storm 80 gold

ЦЕНА : 30.000 мкд

Информации

Автор
Bozoo
Поднесена
Последна промена
Прегледи
87

Повеќе огласи од Bozoo

На врв Дно