Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
dzunko

Продадено PC Mid-Gaming Asus B150, I7-6700, 8GB RAM, GTX1050TI 4GB, SSD, HDD ..

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен со траги на користење
Цена
20.000 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Се продава комплетно куќиште во исправна сосотојба со следниве спецификации :

MB : Asus B150 pro gaming
CPU : I7 6700 ( 3,4Ghz )
RAM : 8GB DDR4 Gskill 2x4GB dual
GPU : Asus GTX1050TI 4GB
SSD : Kingston 240GB
HDD : 500 GB
CASE : MS + cooler 120mm ( на куќиштето не работи напред едниот usb port )
PSU : MS 550W platinum
Win 10 64bit нова инсталација
Гратис : тастатура и маус :)
Цена : 21000 ден

Информации

Автор
dzunko
Поднесена
Последна промена
Прегледи
566

Повеќе огласи од dzunko

На врв Дно