Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
dariuus

PC Full Setup | 1600AF | 1660Super | 16GB | Monitor + периферија

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Здраво ми треба проценка на следните работи :

PC:
CPU : AMD Ryzen 5 1600AF
GPU : Asus TUF GTX 1660 Super 6GB
MB : Asus A320M-K
RAM : Geil Orion 2x8GB 3200MHz
SSD : Samsung 970 EVO Plus 500GB
HDD : WD Caviar Blue 1TB
PSU : Raidmax Vortex 600W 80+

Монитор : Samsung LS 24AG300 144Hz
Маус : Glorious Model D- Matte White
Слушалки : Razer BlackShark V2X White
Тастатура : eShark Kodachi TKL
Мауспад : Glorious XL

Сите компоненти на компјутерот имаат преостаната гаранција од 6 месеци освен рамот 18.
Мониторот има уште 6 месеци гаранција.
Се продава се бидејќи се користи премалку.
Ќе ставам слики подоцна.

Информации

Автор
dariuus
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
79

Повеќе огласи од dariuus

На врв Дно