Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Одлично сочувани ultrabook-ови Lenovo X270: i5 6gen, 16GB DDR4, Samsung 250-500GB NVMe, 12.5" FHD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Линк за спецификации
https://www.lenovo.com/us/en/p/laptops/thinkpad/thinkpadx/thinkpad-x270/22tp2tx2700
Продавам одлично сочувани ultrabook-ови Lenovo X270 со одлично сочувани батерии со следниве спецификации:

CPU: Intel Core i5 6300U vPro
RAM: Нов Kingmax 16GB DDR4-2666
SSD: Samsung PM961 256GB или ново Samsung 980 500GB NVMe
Display: Touch screen 12.5" Full HD IPS panel
Keyboard: QWERTY with LED backlight
WLAN: Intel Tri-Band Wireless-AC 18260, 2x2, Wi-Fi + Bluetooth 4.1, WiGig 4
Dimensions: 20.3 mm дебелина, 305.5 mm x 208.5 mm, 1.34kg тежок
Battery: две батерии 3-cell Li-Ion (23.2Wh) + 3-cell Li-Ion Cylindrical (24Wh) со преостанат животен век ~80%
Webcam: HD720p resolution, low light sensitive, fixed focus
Fingerprint sensor: вграден
OS: Licensed Windows Pro 10/11

20220226_131646.jpg 20220302_125525.jpg


Гаранција на лаптопите 9 месеци.
Ценa:
  • 19000 денари за со Samsung PM961 256GB
  • 21000 денари за со Samsung 980 500GB NVMe
075 437-061, Кирил
  • Ми се допаѓа
Реакции: Miki98

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
388

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно