Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Одлично сочуван Lenovo X260: i5 6 gen, 8GB DDR4, 240GB, Windows 10 Pro Licensed

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
15.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам одлично сочуван ultrabook Lenovo X260 со одлично сочувани батерии со следниве спецификации:

CPU: Intel Core i5 6300U vPro
RAM: 8GB DDR4
SSD: HP S650 240GB
Display: Touch screen 12.5" Full HD IPS panel
Keyboard: QWERTY with LED backlight
WLAN: Intel Tri-Band Wireless-AC 18260, 2x2, Wi-Fi + Bluetooth 4.1, WiGig 4
Dimensions: 20.3 mm дебелина, 305.5 mm x 208.5 mm, 1.34kg тежок
Battery: две батерии 3-cell Li-Ion (23.2Wh) + 3-cell Li-Ion Cylindrical (24Wh) со преостанат животен век ~75%
Webcam: HD720p resolution, low light sensitive, fixed focus
Fingerprint sensor: вграден
OS: Licensed Windows Pro 10/11

Гаранција 6 месеци

Цена, фиксна: 13500 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
603

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно