Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
wolverine

Продадено Ново серверско куќиште Inter-Tech 3U-30240

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
90 €
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Линк за спецификации
https://www.inter-tech.de/productdetails-150/3U-30240_EN.html
Се продава серверско куќиште Inter-Tech 3U-30240.

Куќиштето е ново и некористено до сега, доаѓа во оргиналниот пакет со сите додатоци.

Куќиштето е купено преку Computeruniverse по цена од 122 EUR плус испорака и други трошоци.
Го продавам ради што ми остана вишок.

Доколку се монтира на Rack, се докупуваат шини (2U 455mm telescopic rack rails) што чинат околу 20еур и ги има Amazon, и тн.

Информации

Автор
wolverine
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
400

Повеќе огласи од wolverine

На врв Дно