Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Dinamit

Нови Desktop компјутери и 27" монитори oд висока класа HP 290 Intel Core i7 10700, 16GB. Супер цени

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
8.490 ден.
Истекува

Опис

Се продаваат Нови десктоп куќишта и 27" монитори Samsung. Оригинал брендирани HP и Lenovo.
Сите компјутери се нови неотпакувани и со гаранција.
Единствена прилика да се набави квалитетен ПС

1. Lenovo Think Centre m900 (користен) Продадено

Intel Core i5 6500,
8Gb, 250GB SSD, intel hd 2gb,
Windows licenca

Цена за едно парче 8490 ден

2. HP 290 G4 2 парчиња ( Нови неотпакувани, преостаната гаранција 8 месеци) Продадено


Chipset Intel H470
Intel Core i7 10700 up to 4.8 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 16 MB L3 cache, 8 cores
8GB DDR4
Диск (Storage):256 SSD
Без оперативен систем
Аудио:Realtek ALC3601 codec, optional internal speaker, combo microphone/headphone jack
Порти:
1 headphone/microphone combo
4 SuperSpeed USB 5Gbps signaling rate
2 SuperSpeed USB 10Gbps signaling rate
1 HDMI; 1 line in

Акциска цена во салон 38900 денари
Супер цена 25500 денари

3. Lenovo IdeaCentre 5
Нови неотпакувани. Преостаната гаранција (20 месеци) 3 парчиња
Продадени

Intel Core i7 10700 up to 4.8 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 16 MB L3 cache, 8 cores
16GB DDR4/ 8GB DDR4
512GB M2 SSD
DVD
HDMI, 6xUSB

Акциска цена во салон 38900 ден 8гб
16гб 40590 ден
Супер цена 25500 денари

4. Lenovo Gaming 5 17IAB (1 парче) Продадено


chipset: Intel B660
CPU : Intel® Core™ i5-12400F, 6C (6P + 0E) / 12T, P-core 2.5 / 4.4GHz, 18MB
Графика: NVIDIA® GeForce GTX 1650 SUPER 4GB GDDR6
RAM меморија: 16GB UDIMM DDR4-3200
Диск (Storage): 256GB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0x4 NVMe® + 1TB HDD 7200rpm 3.5"

Акциска цена 44000 денари
Супер цена 33900 денари


Монитори користени 27 инчи

Samsung 27" LS270590PSX/EN
75Hz HDmi, VGA (Продадено)

Цена 5490 денари

Информации

Автор
Dinamit
Поднесена
Последна промена
Прегледи
888
На врв Дно