Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
dzunko

Нови делови , Процесори , Матични плочи , Рам Мемории , Напојувања , SSD итн.....

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
10.000 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
( Update на делови 16.06.24)

Продавам нови-некористени делови земени локално како компензација од фирма .Гаранцијата ја немам кај мене , гаранцијата останува како фактура во фирмата :

CPU:
01. Intel Core i5 14400F Box + cooler = 11700 ден = 11300 ден
02. Intel Core i7 14700KF = 21300д
03. Intel Core I5 14600KF Box without cooler = 15700 ден
04. AMD Ryzen 5 7600X Box w/o Cooler = 11200 ден Продаден

MB:

05. MB Asus B760-Plus DDR5 = 7900 ден
06. MB Asus Z790--P DDR5 = 11900 ден
06a. ASUS ROG STRIX Z790-F GAMING WIFI II = 19000 ден - Резервирана

RAM
:
07. DDR5 32GB (2 x 16GB ) Kingston fury renegade RGB 6400MHz = 8500 ден = 8300 ден Продадени (Се чека нова залиха)

SSD-NVME:

08. SSD Samsung NVME 990 Pro 1TB = 5700 ден

PSU :
09.ASUS 850W Gold PSU Prime AP-850G, 850 Watt, ATX 3.0 = 6500 ден
Без замени...
За повеќе инфо слободно контактирај те ме.
Можи карго испорака.
  • Ми се допаѓа
Реакции: bristlebac, toshex и gOJDO

Информации

Автор
dzunko
Поднесена
Последна промена
Прегледи
1605

Повеќе огласи од dzunko

На врв Дно