Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
TouchIT

НОВ Xiaomi Redmi Note 11 128GB Gray

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
10.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
 1. Да
Карго
 1. Да
Се продава НОВ Xiaomi Redmi Note 11 128GB Gray купен од Телеком, отклучен на сите мрежи

напомена: Уредот ќе биде достапен во текот на следната недела (нарачан е онлајн, треба да ми го достават)

 • Display : 6.43", AMOLED, 90Hz, 1080 x 2400 pixels,
 • Chipset: Qualcomm SM6225 Snapdragon 680 4G (6 nm)
 • GPU Adreno 610
 • RAM: 4GB
 • Storage: 128GB
 • Main Camera Quad
 • 50 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/2.76", 0.64µm, PDAF
 • 8 MP, f/2.2, 118˚ (ultrawide), 1/4", 1.12µm
 • 2 MP, f/2.4, (macro)
 • 2 MP, f/2.4, (depth)
 • Selfie camera Single 13 MP, f/2.4, (wide), 1/3.1", 1.12µm
 • Battery: Li-Po 5000 mAh, non-removable
 • Fast charging 33W, 100% in 60 min (advertised)
 • OS: Android 11, MIUI 13
 • Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
 • IP53, dust and splash resistant
Цена: 10.000 ден фиксна.

Информации

Автор
TouchIT
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
381

Повеќе огласи од TouchIT

На врв Дно