Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Нов Gaming PC: B650, Ryzen 5 7600, 32GB DDR5-6000, 4060Ti, 1TB NVMe

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
74.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам нов Gaming PC со следнава конфигурација:

MB: Asrock B650M PRO RS White
CPU: AMD Ryzen 5 7600
CPU Cooler: DeepCool AG400 aRGB White
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 32GB (2x16GB) DDR5-6000 CL36 RGB EXPO White
VGA: Gigabyte GeForce RTX4060Ti AERO 8GB OC White
SSD: Kingston KC3000 1TB Gen. 4 x4
PSU: nJoy! Ayrus 500W 80+ Wh
Case: Xigmatek Arctic MESH White
Case fans: 4x Xigmatek 120mm aRGB White + aRGB Controler
PSU Cables: Xigmatek 8(6+2) PCI-e White

Гаранција: 2 години на цела конфигураца
Цена, фиксна 74000 денари

075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
114

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно