Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Нов Gaming PC: B550, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4-3200, RX6600 XT 8GB, 1TB NVMe

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
52.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам нов гејминг компјутер со следниве спецификации:

MB: Asus B550M-A
CPU: Ryzen 5 5600X
CPU Cooler: DeepCool AG400 BK RGB
RAM: Kingston HyperX Fury Renegade 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL16 RGB
VGA: Asus RX6600XT Dual 8GB OC
SSD: Samsung 980 1TB NVMe
PSU: nJoy! Synergy 500W 80+
PSU Cables: MB (20+4)pin + PCI-e (6+2)pin black/red
Case: NZXT H510i Black/red

Гаранција на цела конфигурација: 2 години
Цена, фиксна: 52000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
207

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно