Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Нов Gaming PC: B450, 5600X, 32GB DDR4-3600, RX6700XT, 1TB NVMe + 1TB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
80.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам нов компјутер со следнава конфигурација:

MB: Asrock B450 Steel Legend
CPU: AMD Ryzen 5 5600X
CPU Cooler: Arctic Freezer 7X
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB
VGA: Sapphire RX6700XT Pulse 12GB OC
SSD: Samsung 980 NVMe Gen4 x4
HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB SATA
Case: Cooler Master MB500 ARGB
PSU: Cooler Master 700W 80+ White

Гаранција 2 години на цела конфигурација, освен RAM 4 години.

Цена, фиксна: 70000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
210

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно