Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Нискобуџетен гејминг PC: H310, i3 9100F, 16GB DDR4, GTX 1070, 500GB SSD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
23.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам комплетно исправен нискобуџетен гејминг компјутер составен од половни и нови делови со следнава конфигурација:

MOTHERBOARD: Asus H310M-R 2.0
CPU: Intel Core i3 9100F
CPU COOLER: Intel Black Alloy + Copper
RAM: Kingston HyperX Fury Black 2x8GB DDR4-2667
GPU: Asus GTX 1070 Dual 8GB
SSD: Verbatim Vi550 512GB SATA
PSU: DeepCool DE600 600W 80+
CASE: DeepCool CC560 White
CASE FANS: 4x Deepcool 120mm LED Cyan

Гаранција на цела конфигурација 3 месеци, освен на ССД и РАМ меморија кои се нови и за кои гаранцијата е 30 месеци
Цена, фиксна: 23000 денари

075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
152

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно