Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Нискобуџетен гејминг компјутер: Ryzen 3, 16GB DDR4, RX570 4GB, 500GB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
25.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам нискобуџетeн гејминг компјутер со следнава конфигурација:MB: Asus B450M-A - нова
CPU: Ryzen 3 1200 AF(Zen+) - нов
RAM: Kingston HyperX Fury 2x8GB DDR4-3200 CL16 RGB - нов
VGA: Asus ROG STRIX RX570 4GB OC - половна
SSD: Kingston NV4 500GB NVMe PCI-E 4.0 - нови
PSU: nJoy! Ayrus 500W 80+ - ново
Case: Modecom Oberon Pro Glass /w 2x120mm fans - ново

Се е ново освен грaфичката картичка. Сите делови имаат 2 години гаранција освен графичката картичка 1 месец и меморијата 4 години

Цена, фиксна: 25000 денари
075 437-061, Кирил
  • Ми се допаѓа
Реакции: Глупав

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
546

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно