Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Нискобуџетен гејминг компјутер: Ryzen 3 1200AF, 16GB DDR4-3200, RX570 4GB, 240GB SSD + 1TB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
24.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам нискобуџетен гејминг компјутер со следнава конфигурација:

MB: Asus A320M-K
CPU: Ryzen 3 1200AF
CPU Cooler: Arctic Alpine 23
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 2x8GB DDR4-3200 aRGB
VGA: Asus ROG Strix RX570 4GB OC
SSD: Gigabyte 240GB SSD
HDD: WD Caviar Blue 1TB
PSU: Raidmax Vortex 600W 80+
Case: Cooler Master K501L /w 2x120mm fans

Сите компоненти на компјутерот се нови освен графичката картичка која е половна и е во перфектна состојба со тазе променета паста.
Гаранција на цела конфигурација 2 години освен за графичката картичка 1 месец и за мемориите 3 години.

Цена, фиксна: 24000 денари
075 437-061, Кирил
  • Ми се допаѓа
Реакции: Miki98

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
440

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно