Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Zlatkoo

Nikon D5200, Nikkor 18-55mm, 35mm + гратис опрема

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
34.000 ден.
Истекува

Опис

Се продава:
Nikon D5200 со кит објектив Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G купен нов $900
Nikkor 35mm f/1.8G купен нов $200

Во цената се вклучени:
вертикален грип со две батерии
тригер за блиц Yongnuo RF-603N II
Pentacon auto 50mm f/1.8 MC
m42 адаптер
extension tube за макро
оригиналниот полнач и кабли

Опремата е функционална (~40.000 окинувања), користена е десетина години за хоби и е зачувана како што се гледа на фотографиите.

Информации

Автор
Zlatkoo
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
269
На врв Дно