Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Jedah

Mini PC Build SFF Intel G5400/8GBDDR4/500GBHDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
7.000 ден.
Истекува

Опис

Проценка?
 • CPU Intel Pentium Gold G5400 4M Cache, 3.70 GHz
 • MB Asrock H310CM-DVS (socket 1151) Intel Core 8th & 9th Gen
 • DIMM 8GB (2X4GB) DDR4 2400MHz Geil CL17
 • HDD Western Digital GreenPower WD5000ABPS 500GB SATA 3.0Gb/s 3.5"
 • CASE SFF Power Box со PSU 230W, USB 3.0, Card Reader

Куќиштето е купено 2000ден. од Сетек пред 2 саати.
Конфигурацијата е Windows 11 Ready - CPU supported; MB со TPМ 2.0
И фали само едно SSD...

Проценка?
 • Ми се допаѓа
Реакции: Miki98

Информации

Автор
Jedah
Поднесена
Последна промена
Прегледи
465

Повеќе огласи од Jedah

На врв Дно