Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Metuzalem

Мини лаптопче Compaq Mini CQ10-400SD (10 инчно)

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
2.400 ден.
Истекува

Опис

Состојба: Нешто помеѓу џам и стакло. :cool: Беше земен за проект и не беше искористен, секогаш на стендбај, само два пати ја има напуштено топлината на домот - до канцеларија, не на терен. Како што се гледа од сликите, не му е направен ни peel. :cry:

Пред две-три години батеријата му цркна од стоење (премногу се испразнила), земена нова демек појака (4 ќелии наспроти 3?) и стварно држи повеќе, но не мерев колку/како. Ја добивате и старата батерија да пробате да ја оживеете (не беше многу пробувана, само видов дека ни по 12 саати не почна да се полни).

Оперативен систем - XP Home. На Win8 PE тера релативно добро, но се сомневам дека ќе може употребливо да се инсталира. Процесорот е само 32-битен. Грешка, сега гледам дека викаат дека е 64-битен. Не знам дали меморијата е лемена и/или дали има слободен слот.

Ја чувам кутијата со сите тракатанци во неа (не дека има нешто корисно).

Подарок: Торбичка за носење со негова големина во која пасува како ракавица. :cool:

Информации

Автор
Metuzalem
Поднесена
Последна промена
Прегледи
295

Повеќе огласи од Metuzalem

На врв Дно