Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Molec

Mini ITX конфигурација

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Motherboard: Asus ROG MAXIMUS VI IMPACT Z87 LGA1150 Mini-ITX
CPU: Intel i7 4770k - Стабилен 4.7/4.7 клок, IHS lapped and removable
RAM: G-Skill Trident 2x8GB 2400Mhz, затегнати тајминзи 9.11.11.31, стабилен
GPU: MSI Aero ITX 1070 8GB OC - Стабилен буст клок 1986-1924Mhz, нема coil whine
Storage: Samsung 840 PRO 256GB 2.5" SATAIII, Samsung 860 EVO 2TB m.2
PSU: Corsair SF600 Platinum со 7год гаранција од Нексио.
Monitor: HP LP2475w H-IPS, 24"
Keyboard: CM Quickfire TK Cherry MX Blue
Mouse: Func MS-3 Rev.2
Cooling: Custom water loop, d5+Alphacool TOP, cpu waterblock EK-WB Copper/Acetal with direct die mount, 200mm Phobya Radiator + 180mm Phobya fan, работи безшумно и има капацитет за ладење и на графичка(лабаво ладеше r9 290 клокната и овој процесор во истиот луп), Noctua NT-H1 thermal paste.

Сите компоненти освен мониторот, доаѓаат со оригинална кутија и сите додатоци во неа. Сите компоненти се без никакви оштетувања и целосно функционални.
Се продава комплет, евентуално без периферија.

Информации

Автор
Molec
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
1438

Повеќе огласи од Molec

На врв Дно