Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Mini ITX Gaming PC: Core i9 10900F, 16GB DDR4-3200, RTX 3070, 500GB NVMe + 1TB SSD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
67.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам половен Mini ITX Gaming PC со следниве спецификации:
MB: MSI H410i Pro WiFi
CPU: Intel Core i9 10900F
CPU Cooler: Arctic Freezer eSports 34 DUO White
RAM: Corsair Vengeance Low Profile 2x8GB DDR4-3200 CL16
SSD1: PNY XLR8 CS3030 500GB PCI-e 3.0 x4 NVMe (3500MB/s read / 3100MB/s write) + extra 2080 NVMe heatsink
SSD2: Samsung QVO870 1TB SATA
Case: NZXT H200i ITX /w 1+1 extra NZXT aRGB controllers, 2xNZXT Aer F 120mm + extra 2xNZXT Aer RGB 120mm, 1(in case) + extra 2x NZXT aRGB stripes
PSU: Seasonic Focus 550W 80+ Gold Modular

Графичката картичка од сликите е продадена. Може да се стави друга, во моментов работи со Sapphire RX580 Nitro+ 4GB OC.
Цена без графичка картчка = 43000 денари(фиксно), со Sapphire RX580 Nitro+ 4GB OC = 48500 денари.


075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
561

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно