Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Serko

Менувам Процесор 3600 и Лаптоп.

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Менувам
Состојба
Не е назначено
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Менувам процесор AMD Ryzen 5 3600 и лаптоп Dell Inspiron 15 3000 series 33308/sdppi/2014 за понов процесор - AMD Ryzen 5 5600X.

Процесорот е купен ноември 2020 во анхоч, следи со кутија и сток кулер(кулерот е користен 2-3 дена) и има преостаната гаранција од 7 месеци.

Лаптопот е користен за домашни, есеи, школска работа и симс 4. Моментално служи за Нетфликс имам инсталирано Linux Mint на него, фреш инстал е, но може да се промени и на Прозорец 10 по ваш избор. Батерија држи околу 2 ипол саати, но сепак мислам дека е тоа поради линуксот, пошо на Прозорец 10 имав околу 5 саати.

ДМ за контакт.
  • Ми се допаѓа
Реакции: outsider

Информации

Автор
Serko
Поднесена
Последна промена
Прегледи
305

Повеќе огласи од Serko

На врв Дно