Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
A

MB+CPU+RAM

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Момчиња и девојчиња добар ден. Ве молам за проценка на компонентиве. Извадени се од конфигурација заради надградба. Ако се продаваат ќе се продаваат комплет.
Матична плоча: BIOSTAR H81 MLV3
Процесор: Intel i3 4170
Меморија: Kingston HyperX HX318C10F/8 FURY Blue, 8 GB, 1866 MHz DDR3 CL10 DIMM X 2
Ладилник: Deepcool Gammaxx 200T

Плочата доаѓа со I/O shield. Би требало да го имам и оригиналниот ладилник за процесорот ама не сум сигурен.

Однапред ви благодарам.
  • Ми се допаѓа
Реакции: Miki98

Информации

Автор
alkibijad01
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
440

Повеќе огласи од alkibijad01

На врв Дно