Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
TheMarshal

Mackie MR624 - 6.5 Студиски Монитори + Сталаци за Звучници

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
300 €
Истекува

Опис

Се продаваат звучниците од огласот - Mackie MR624. Купени се во Јуни 2020 година од Vision. Претходно беа користени во мојот секундарен сетап. Одлични се за компјутерски звучници, супер неутрален тон имаат и се перфектни за влез во аудиофилијта. За повеќе информации слободно пишете ми во приватна порака. Гратис давам RCA, RCA до 3.5mm или XLR кабли во зависност од тоа какви кабли ви требаат во системот. Цената на звучниците е 300е за пар.

Покрај звучниците продавам и сталаци за студиски монитори. Купени се од Артист, не знам модел, генерички се. Ги продавам 70е пар.

Доколку се купат заедно звучниците и сталаците, цената е 350 евра за комплетот.

Во прилог еве неколку слики:

320929122_824095222024719_3981092759577331273_n.jpg 320972314_540282441473930_6227170010891614866_n.jpg 319741262_1165164164126407_6005654292926084375_n.jpg

Спецификации:

 • Equipped with Mackie’s proven logarithmic waveguide design
 • Ultra-wide dispersion for enhanced stereo imaging and listening sweet spot
 • Precise acoustic alignment offers incredibly balanced sound across the entire frequency spectrum
 • 1” silk dome tweeter provides fast transient response for detailed high end and vocal clarity
 • 6.5” polypropylene woofer delivers responsive, dynamic low-frequency response
 • 65 watts of bi-amplified Class A/B amplification
 • Frequency response: 38 Hz – 20 kHz
 • Optimize MR monitors for your mixing environment
 • Adjustable acoustic space filters maintain flat response in typical placement configurations
 • HF filter applies boost or cut to compensate for particularly dull or bright sounding rooms

Повеќе информации може да најдете на официјалната страна.
mackie.com/en/products/studio-monitoring/mr-series/MR624.htmСеуште ги чувам оригиналните кутии, доколку ви се потребни.


*Не праќам по карго.

Информации

Автор
TheMarshal
Поднесена
Последна промена
Прегледи
675

Повеќе огласи од TheMarshal

На врв Дно