Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
null_ptr

Продадено MacBook Pro 14" (2021)

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
100.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Линк за спецификации
https://istyle.mk/apple-mbp-14-2-space-grey-m1-pro-8c-cpu-14c-gpu-32gb-512g-zee-32ram.html
Поздрав,

барам проценка за лаптопот,

се работи за MacBook Pro, 14 inch, 2021 Space Gray со M1 Pro, 32 GB рам и 512 GB диск.

Купен e од АјСтајл Скопје на 09.02.2022 и има уште ~3.5 месеци + 1 година (Comfort) гаранција.

Чуван е како очи у глава, без знаци на користење, може да се каже 99% од времето е закачен на 2 х монитори, маус и екстерна тастатура.

Батерија 82 cycle count, maximum capacity 90%
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oktar

Информации

Автор
null_ptr
Поднесена
Последна промена
Прегледи
435
На врв Дно