Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
jvelk

MacBook Air 13in M1/8GB/256GB - Нов

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
55.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам SpaceGray MacBook 13inch со M1 процесор, 8GB RAM и 256GB SSD. Купен од iStyle на 17.09.2022. Гаранција има 2 години (1 година интернационална + продолжена 1 година локална од iStyle)

Мекбуков оди комплет со полнач, кутијата оригинална, дополнителната гаранција, надворешниот заштитен case, силиконска заштита за тастатурата, сивата торба за лаптопот, и сивото за полначот.

Од денот на купување па се до сега е користен само неколку пати, бидејќи во 99% од времето користам службен лаптоп, во превод овој мекбук е купен за џабе (пропратно со заштитниот case, торбичињата и силиконот над тастатурата), и бидејќи стои спакуван во торбичкиве и во ранец што фаќа само прашина и не е мрднат од местото, затоа го продавам.

Доколку треба да се провери циклуси на батеријата или било која друга карактеристика што ќе ве интересира, слободно контактирајте ме и ќе провериме.
Мекбуков буквално како што е купен, го користев неколку дена и од тогаш дреме во ранец не чепнат. Фабричка состојба или на нашки - стакло панчево!Цена: 55 000 МКД (или конвертирани во еура) комплет со се горенаведено. Локација Скопје, не праќам по карго.
070 374 907, Јован

Информации

Автор
jvelk
Поднесена
Последна промена
Прегледи
577

Повеќе огласи од jvelk

На врв Дно