Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Антониј.К

Macbook Air (13-inch, Early 2015)

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
17.000 ден.
Истекува

Опис

Продавам Macbook Air 13-inch Early 2015.
Спецификации:
1,6Ghz Dual-Core Intel I5
8GB 1600 MHz DDR3
Intel HD Graphics 6000 1536MB

Лаптопот е купен од член на форумот, јас го користам скоро 2 години.
Купен е во 2017 или 2018 од странство.
Нема никаков проблем, батерија држи околу 3-4 часа инаку има 774 циклуси.
Проверен во Дуна, лаптопот е супер и нема потреба ништо да се менува и бев советуван да не менувам батерија, не е подуена.

Користен во непушачка просторија, на биро секогаш.

Лаптопот доаѓа со оргинален полнач.
А го продавам поради тоа што веќе имам нов лаптоп, па овој не се користи.

Го ценам 17.500 денари со можност за корекција.

Информации

Автор
Антониј.К
Поднесена
Последна промена
Прегледи
1731

Повеќе огласи од Антониј.К

На врв Дно