Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Spamalot

Продадено MacBook Air 13.3 inch, Mid 2011

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Карго
 1. Да
Здраво дечки,

Се продава лаптопов од насловот. Немам оформено цена во моментов, слободно понуди во ПП, или проценки.
Во исправна состојба е, со траги на користење.
Батеријата во моментов ја тестирам да видам колку ќе издржи активно користење, ке известам штом се исклучи, очекувано време според досегашното користење е 3-4 саати од непрекината YouTube репродукција на 50% осветленост на екранот.

Спецификации:
 • 256 GB SSD
 • 4 GB 1333 MHz DDR3 рам
 • Intel Core i5 with 3MB shared L3 cache 1.7GHz процесор
 • HD Graphics 3000 (384 MB) графичка
 • Screen resolutions: 1440 x 900
 • Со Позадинско осветлување на тастатурата

Број на модел: A1369

Информации

Автор
Spamalot
Поднесена
Последна промена
Прегледи
666

Повеќе огласи од Spamalot

На врв Дно