Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Low budget PC: A320, Athlon 3000G, 8GB DDR4-3200, 128GB SSD + 500GB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
8.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам многу малку користен нискобуџетен компјутер кој може да служи како office PC, но и за играње на DotA, LOL, CS:GO и други незахтевни игри.

MB: Asrock A320M-HDV
CPU: AMD Athlon 3000GE
RAM: 8GB(2x4GB) Corsair Dominator DDR4-3200 CL15
SSD: Intenso 128GB
HDD: Seagate 500GB
PSU: Matrix 200W real
Case: Generic ATX case /w USB 3.xГарнција 1 месец
Цена, фиксна: 8500 денари
075 437-061, Кирил
  • Ми се допаѓа
Реакции: Miki98

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
451

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно