Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Low budget gaming PC: H81, i7 4770, 16GB DDR3-1866, GTX 1060 3GB, 256GB SSD + 500GB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
18.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам нискобуџетна гејминг кофнигурација:

MB: Gigabyte H81M-K
CPU: Core i7 4770
CPU Cooler: DeepCool AG300 - нов
RAM: Kintson HyperX Fury 2x8GB DDR3-1866 CL10 - нов
VGA: Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Gaming OC
SSD: Samsung PM871b 256GB
HDD: Seagate 500GB 7200RPM
PSU: PowerBox 300W real - ново
Case: PowerBox K2 - ново
Case fans: 3x PowerBox 120mm aRGB /w aRGB controller - нови

Гаранција на цела конфигурација 1 месец
Цена, фиксна: 18500 денари

075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
323

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно