Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Low budget Gaming PC: H81, i5 4gen, 16GB DDR3-1600, RX570 4GB, 240GB SSD + 500GB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
12.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам нискобуџетен гејминг PC со следниве спецификации:

MB: Asus H81M-K
CPU: Core i5 4460S
RAM: 16GB (2x8GB) DDR3-1600
VGA: MSI RX570 4GB Armor OC
SSD: Kingston 240GB
HDD: 500GB SATA
PSU: Gembird 450W
Case: SAMA Inpower /w aRGB strip + 120mm led fan

Гаранција на цела конфигурација 1 месец

Цена, фиксна: 12000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
290

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно