Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Low budget Gaming PC: H81, i5 4570, 8GB DDR3-1600, RX570 4GB, 120GB SSD + 500GB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
13.500 ден.
Истекува

Опис

Продавам половен ниско-буџетен гејминг компјутер:

MB: Asrock H81M-VGA
CPU: Intel Core i5 4570
RAM: 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
VGA: XFX RX570 4GB GDDR5
SSD: Goodram 120GB SATA
HDD: Seagate 500GB SATA
Case: Thermaltake ATX /w 2x120mm fans
PSU: Chieftec BeSmart 600W 80+

Цена, фиксна: 13500 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
418

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно