Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Low budget gaming PC: H81, i5 4460, 16GB DDR3, RX570 8GB, 512GB SSD

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
12.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам поголема количина нискобуџетни компјутери составени од половни и нови делови со следнава конфигурација:

MB: Asus H81M-K
CPU: Intel Core i5 4460
RAM: 16GB (2x8GB) DDR3-1600
VGA: Asus ROG Strix RX570 8GB OC
SSD: Verbatim Vi550 512GB - ново
Case: Raidmax X921 Meshian - ново
Case fans: 4x Raidmax 120mm static rgb - нови
PSU: Raidmax RX-650XTB - ново

Гаранција на цела конфигурација: 3 месеци
Цена, фиксна: 12500 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
128

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно