Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Low budget Gaming PC: H81, Core i7 4790, 16GB DDR3-1866, GTX 1060 6GB, 240GB SSD + 500GB HDD

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
18.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам нискобуџетна гејминг конфигурација

MB: Gigabyte H81M-K
CPU: Core i7 4790
CPU Cooler: DeepCool AG300
RAM: Kintson HyperX Fury 2x8GB DDR3-1866 CL10 - нов
VGA: Asus GeForce GTX 1060 6GB Dual OC White
SSD: HP S650 240GB - ново
HDD: Seagate 500GB
PSU: PowerBox 300W real - ново
Case: Xigmatek Oreo White - ново
Case fans: 3x Xigmatek 120mm LED rainbow - нови

Гаранција на цела конфигурација 1 месец
Цена, фиксна: 18500 денари

075 437-061, Кирил
  • Ми се допаѓа
Реакции: xenon

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
95

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно