Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Low Budget gaming PC: B85, i7 4770, 16GB DDR3, RX580 8GB, 512GB SSD + 500GB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
17.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам нискобуџетен гејминг компјутер со следнава конфигурација:

MB: Biostar TB85
CPU: Core i7 4770
RAM: Geil 16GB(2x8GB) DDR3-1600 CL11 - нови
VGA: Sapphire RX580 8GB Nitro+ Special Edition OC
SSD: Verbatim Vi550 512GB - ново
HDD: Hitachi 500GB
PSU: MS Platinum 700W 80+ Bronze
Case: PowerBox ATX
Case fans: 4x PowerBox 120mm aRGB fans + aRGB controler

Гаранција на цела конфигурација 3 месеци, на мемориите 3 години, на SSD 2 години.
Цена, фиксна: 17500 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
282

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно