Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Low budget Gaming PC: B85, i5-4590S, 16GB DDR3-1866, RX470 4GB, 250GB SSD + 500GB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
13.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам нискобуџетен гејминг компјутер со следнава конфигурација:

MB: Biostar TB85
CPU: Intel Core i5 4590S
RAM: Kingston HyperX Fury DDR3-1866 CL11 - нови
VGA: Sapphire RX470 Nitro+ 4GB OC
SSD: Kingston HyperX 250GB SATA
HDD: 500GB SATA
PSU: Gigabyte Hercules Pro 380 380W - ново
Case: Deepcool Tesseract SW-BK ATX

Гаранција на цела кофнигурација 1 месец
Цена, фиксна: 12500 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
91

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно