Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Low Budget Gaming PC: B85, i5 4460, 8GB RAM, RX570 4GB, 240GB SSD + 500GB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
12.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам нискобуџетен гејминг компјутер со следнава конфигурација:

MB: Biostar TB85
CPU: Intel Core i5 4460
RAM: 2x Hynix 4GB DDR3-1600
SSD: Kingston A400 240GB novo
VGA: Sapphire RX570 4GB OC
HDD: Seagate 500GB SATA
PSU: Glacialtech Glacial Power 650W
Case: Sama ATX /w 2x120mm red led fanovi noviЦена, фиксна: 12000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
195

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно