Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Low budget gaming PC: A320, Ryzen 5 1600AF, 16GB DDR4-3200, RX 580 8GB, 500GB SSD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
21.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам нискобуџетен гејминг компјутер составен од сите нови делови освен половно напојување и половна графичка картичка со следнава конфигурација:

MB: Biostar A320MH
CPU: Ryzen 3 1600AF
CPU Cooler: Arctic Alpin 23
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB
VGA: Sapphire RX580 8GB Nitro+ OC
SSD: Samsung 870 EVO 500GB
PSU: EVGA 500W 80+
Case: PowerBox K2
Case fans: 3x PowerBox 120mm aRGB fans + aRGB controler

Гаранција 2 години на плоча, процесор и ссд; 4 години на рам меморија, 3 месеци на графичка картичка и напојување.

Цена, фиксна: 21500 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
335

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно