Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Lenovo ThinkPad T480: Core i5 8350U, 16GB DDR4, 500GB NVMe, 14" Full HD IPS Touch screen, Win 10 Pro

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
26.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам многу малку користени лаптопи Lenovo ThinkPad T480 со следниве спецификации:

Display​
14.0" FHD (1920 x 1080), PPS, Touch Screen, 2D Camera, Mic
Display type​
Antiglare
CPU​
Intel Core i5-8350U (4 Cores / 8 Threads, 6M L3 Cache, up to 3.60 GHz)
RAM​
16GB DDR4 2400MHz SODIMM
Video​
Intel UHD Graphics 620
HDD​
500GB Solid State Drive PCIe M.2 2280 (16GT/s)
Communications​
Intel Dual Band Wireless AC(2x2) 8265, Bluetooth Version 4.1, vPro
Battery​
48Wh, dual 3 + 3 Cell Batteries (Integrated Li-Ion 24Wh battery + Li-Ion Battery 24WH Cylindrical Rear)
Weight​
1.58 kg
Dimensions​
WxDxH: 336.6mm x 232.5mm x 19.95mm
OS​
Windows 10 Professional 64 Bit
Fingerprint​
Yes
Pointing device​
UltraNav (TrackPoint and TouchPad) with Fingerprint Reader
Warranty​
1 година
Additional Information​
Camera: HD720p camera , 65W AC Adapter (3pin) - EU (USB Type C),Keyboard Backlit

Сите лаптопи се во безпрекорна состојба како на сликите без знаци на користење. И двете батериите им се со најмалку 80% health.

Цена, фиксна: 26000 денари
075 437-061, Кирил
Гаранција 1 година

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
716

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно