Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Jovan2389

Lenovo Ideapad 700 15-isk

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
12.000 ден.
Истекува

Опис

Купен средина на 2017та, без преостаната гаранција.

Спецификации:
екран 15' IPS 60hz
CPU i5 6300HQ 2.30GHz
GPU Nvdia 950GTX 4GB GDDR5
RAM 8GB DDR4
HDD 1TB
M.2 SSD 120GB (екстра додадена плочка)
Battery (45Wh)
боја црна
подетално инфо (review)

Недостатоци
  • еден усб порт откажа пред година дена,
  • батеријата држи околу 1час
  • веб камератa после последниот виндоус апдејт не ја пронаоѓа - доста можно и да е откажала и онака мн ретко ја користев.

Лаптопот е доста портабилен тежи нешто над 2кг, нормални траги од користење може да се забележат.
Достапен би бил достапен отприлика за 2 недели, слики ќе поставам за некој ден.

Ве молам за проценка, однапред благодарам

Информации

Автор
Jovan2389
Поднесена
Последна промена
Прегледи
458

Повеќе огласи од Jovan2389

На врв Дно