Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Boldozer

Legion 5 Pro 16ACH6 (Storm Grey)

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
50.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
 1. Да
Продавам Legion 5 Pro-16ACH6 Laptop (Lenovo) - Type 82JS

Спецификации:
 • AMD Ryzen 7 5800H
 • 16GB
 • 512GB SSD
 • RTX3050TI
 • 16.0" WQXGA IPS (2560 x 1600) 16:10
 • 4 Cell Battery
 • Порти:
  • 1x USB Type-A (USB 3.2 Gen 1 only);
  • RJ45 port with Giga Lan;
  • Headphone and Mic array (2 in 1 combo port) 3.5mm;
  • 2 USB 3.2 Gen 1;
  • 1 x USB Type C (DP1.4USB 3.2 Gen2PD);
  • 1 x USB3.2 Gen 1(Alawys on USB 5V2A);
  • 1 Type C (USB 3.2 Gen 2 + DP 1.4);
  • HDMI 2.1;
  • 1 Thunderbolt;
  • 1*DC in port
Уредот е купен на 14.03.2022, има валидна гаранција и целосно пакување со оригиналната кутија/полнач/додатоци
Лаптопот 90% од времето е користен како замена за desktop со екстерна тастатура и маус според тоа козметички е одлично сочуван,
исто така лаптопот го имам користено за работа затоа ја имам избрано конфигурацијата со подобар процесор 5800H и малку послаба графичка, игрици имам пуштено само неколку пати.

Лаптопот има 1х Рам плочка и 1х м.2 ссд, има можност тоест празни слотови за дополнителен рам како и за дополнително ссд.

Цена: 60,000 денари

Останати информации/понуди пишете ми ПП.
 • Ми се допаѓа
Реакции: xenon

Информации

Автор
Boldozer
Поднесена
Последна промена
Прегледи
1356

Повеќе огласи од Boldozer

На врв Дно