Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Dinamit

Продадено Лаптопи и Десктоп компјутери. Голем избор. Најниски цени

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
89 €
Истекува

Опис

Голем избор на Десктоп компјутери

Tip 1. Hp elitedesk 800 G1 (7 парчиња)

Intel i5 4570,
4gb, 500GB,
intel hd 2gb,
dvd rw, windows 10,
licenciran windows

Цена за едно парче 102 евра
Цена за повеќе парчиња 89 евра

Tip 2. Lenovo ThinkCentre ( 10 парчиња)

Intel Core i5 4590, 4Gb,
500GB hdd, intel hd 2gb, dvd rw

Цена за едно парче 103 евра
Цена за повеќе пар. 92 евра

Tip 3. Desktop Power (standart kukiste) (Продадени)

Asus H81m-k, Intel Core i5 4590,
8Gb, 250gb SSD + 500gb hdd,
intel hd 2gb, DVD

Цена за едно парче 120 евра

Tip 4. Desktop Core i5 Gaming (користени 4 месеци) ( Продадени)

Intel Core i5 9400, 16gb DDR4,
256gb SSD Kingston, GTX 1650 4gb,
cooler Master Case, Cooler Master Real Power

Eкстра Цена 23500 den
За повеќе парчиња 21800 den

Доплата за монитори:

17" LCD - 12 evra
19" LCD - 14 evra
19" LED - 26 evra
22" LCD 38 evra
22" LED 44 evra
23" LCD Dell 44 evra
24" LED LG 69 evra
27" LED Samsung 109 evra

Tip-10 Dell Latitude e5450 ( 2 парчиња)

Intel core i5 5300u
8GB DDR3 (1 slot free)
250GB SSD
Intel HD 2GB
14" HD
Батерија 5-6 часа

Екстра Цена 185 eu

Tip-16 Dell Latitude Bussines 3 парчиња

Intel core i5 5300u
16GB DDR3
250GB SSD
Intel HD 2GB
14" HD

Eкстра цена 209 евра

Tip - 24 Dell 5770 (17 inci) 2 парчиња

Intel core i7 8550
16 GB DDR4
1000GB Hard drive
Nvidia GeForce GTX 1050 4GB
17.3" Full HD 1920x1080
Батерија 2 часа

Цена 19390 денари

Информации

Автор
Dinamit
Поднесена
Последна промена
Прегледи
640
На врв Дно