Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
BuuGz

Продадено LAPTOP ASUS TUF Dash F15 (FX516PM верзија )

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
44.500 ден.
Истекува

Опис

Поздрав,
Ми треба проценка за овој лаптоп

Значи се работи за искрено МНОГУ малце користен лаптоп, дури и сам незнам зошто поранои не сум го продал, оти само ми стои и губи вредност haha..
Искрено комплетно дали има или нема месец дена работено со него, гаранција сигурно помината оти искрено незнам точно кога го купив само знам пролет/лето 2021, и од прлика 87.000 - 90,000 мкд..купен во анхоч. Побарав низ цел стан но неможам ни фискалната да ја најдам , но не би требало да имате проблем со години...

Спецификации:
 • CPU: Intel® Core™ i7-11370H Processor 3.3 GHz, 4 cores (12M Cache, up to 4.8GHz)
 • Memory: 16GB DDR4 3200MHz
 • Storage: 512GB PCIe® 3.0 NVMe™ M.2 SSD
 • GPU: NVIDIA® GeForce RTX™ 3060 Laptop GPU, With ROG Boost up to 1525MHz at 80W (85W with Dynamic Boost), 6GB GDDR6
 • Display: 15.6-inch, FHD (1920 x 1080) 16:9, Value IPS-level, Anti-glare display, sRGB:62.5%, Adobe:47.34%, Refresh Rate:144Hz, Adaptive-Sync, Optimus
 • Battery: 76WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion
 • OS: Windows 11 Home лиценциран

Информации

Автор
BuuGz
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
555
На врв Дно