Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
K

Laptop Acer Nitro 5 Gaming

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
60.000 ден.
Истекува

Опис

Се продава горе наведениот лаптоп Laptop Acer Nitro 5 Gaming.
Лаптопот е купен пред 2 години и е одлично сочуван.
Доаѓа заедно со Genesis кулер.
Се продава поради купување на нов PC.

Спецификации:

GPU: NVIDIA GeForce RTX 3060
CPU: AMD Ryzen 7 5800H
RAM: 16GB
Memory: 500GB SSD
Екран: 15,6'
Резолуција: 1920x1080; 60Hz


Повеќе информации околу лаптопот - AN515-45-R92M - Tech Specs | Laptops | Acer United States

Информации

Автор
Kiro619
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
370

Повеќе огласи од Kiro619

На врв Дно