Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
CloudConnected

Купување/Склопување компјутер

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Купувам
Состојба
Користен одлично сочуван
Истекува

Опис

Имам компјутер кој наскоро ќе се сели на друга локација.
Ова се компонентите:

Case: Cooler Master MASTERBOX MB520 + PSU 500W

Cooler: Cooler Master - Hyper TX3 EVO

Motherboard: ASUS Prime B360M-K

CPU: Intel Core i5 8600K @ 3.60GHz up to 4.3GHz

GPU: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB

RAM: Kingston 16GB - 2x8GB DDR4

Storage:
SSD: Kingston 120GB A400
HDD: Toshiba 1TB DT01ACA100

Овој компјутер е склопен со сите нови делови во 2019 година и севкупно чинеше околу 45.000 МКД.
Разбирам дека сега ситуацијата е поинаква и дека цените на компјутерските делови се поразлични од порано.

Конкретно,
имам буџет од 30.000 МКД и заинтересиран сум за добро сочуван/одржуван компјутер, без монитор (да не е користен за копање и слично) во овој ранг на перформанси, според наведените компоненти погоре, или, доколку имате време и добра воља, да ми помогнете да го склопиме со користени (во добра состојба) или во комбинација со нови делови. Не знам дали 30.000 се доволно/малку за конфигурација од овој ранг, или може и подобро. Бидејќи не се разбирам многу во проценка на вредност на ПЦ компоненти, како и нивната меѓусебна компактибилност, доколку имате препорака, понуда или предлог, пишете тука директно во темата да дискутираме.
Благодарам.

Информации

Автор
CloudConnected
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
214

Повеќе огласи од CloudConnected

На врв Дно