Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
100JKO

Купувам грамофон

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Купувам
Состојба
Не е назначено
Истекува

Опис

Купувам entry-level грамофон, нешто во класа на Pro-Ject PRIMARY, и да не е со оние кинеските црно-црвени глави.
Да напоменам дека бев во Болин (имаат само три модела и најевтиниот им е 24К), па дури и во ЗЕЦ, (кој ме убедуваше дека Reloop turn2 е два пати подобар од Pro-ject).
Значи, првичниот план ми беше да земам Pro-Ject PRIMARY за околу 15-16К, ама испадна дека тие цени им се заборавени од пред две години. Затоа реков да пробам на форумов ако има нешто за таа сума.

Информации

Автор
100JKO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
262

Повеќе огласи од 100JKO

На врв Дно