Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
nashio

Купувам десктоп конфигурација

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Купувам
Состојба
Користен одлично сочуван
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Здраво дечки, зедов од кај @Pane24 3080TI и сега ми фали сѐ друго.
Компјутеров ќе се користи за видео обработка, 4К фајлови (Sony A7IV, GH6, тој ранг)

Не ми се брза за деловиве, би ги купил заедно или одделно. Понудете ве молам.

Ми треба:
CPU: Ryzen 5600X е долна граница (идеално со сѐ ладилник)
MB: Соодветна на процесорот, ако има некоја 2.5gbps LAN, ќе има предност.
RAM: 64/128GB (ако воопшто некој продава толку на старо)
PSU: Platinum, без разлика на фирмата

ССД и ХДД не ми требаат имам. Ако заборавам нешто друго, понудете.

Информации

Автор
nashio
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
225

Повеќе огласи од nashio

На врв Дно