Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Boldozer

Купувам 8/12c PC или CPU/MB/RAM

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Купувам
Состојба
Користен одлично сочуван
Истекува

Опис

Купувам целосен компјутер без графичка карта со поддоле означените делови или пак некоја комбинација од деловите:

CPU - Ryzen 3900x/5800x/5900x или сличен ранг од Intel, може и соодветен додатен кулер
MB: АМД/Интел сокет соодветно, и 4 слота за РАМ
РАМ: 32/64GB сите комбинации DDR4
PSU: 550/650w real power
CASE: буџет case

Ако имате конфигурацијата која се совпаѓа со описот или ако имате било која комбинација од погоре наведените делови, најбитно CPU/MB/RAM пишете ми.

Информации

Автор
Boldozer
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
161

Повеќе огласи од Boldozer

На врв Дно