Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
InSides

Продадено Комплетен 5.1 surround систем JBL + Denon.

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
1.250 €
Истекува

Опис

Се продава целосен 5.1 surround систем, сочинет од JBL звучници и Denon AVR.

Системот вклучува:
 1. JBL ES10 предни звучници, mirror image, 2 парчиња.


 2. JBL ES10 задни звучници, mirror image, 2 парчиња.


 3. JBL ES25C централен звучник, 1 парче.


 4. JBL ES150P subwoofer, 1 парче.


 5. Denon AVR-1911 рисивер, 1 парче.

Вкупно 5 звучници, 1 вуфер, 1 рисивер. Звучниците имаат капацитет за монтажа на ѕид, како се и во моментов наместени. Сабвуферот има можност за бежично сигнално поврзување, што дозволува слобода при лоцирањето.

Системот не се наоѓа во примарното живеалиште, поради што е многу малку користен. Слободна проценка вели вкупно 100 часа, иако реалната вредност е речиси сигурно значително пониска. Состојбата на сите уреди е барем 9/10, иако би рекол дека и тоа е конзервативна вредност.

Сите компоненти купени локални, во Аудио Центар. Оригиналните кутии не ги чувам, поради што испораката на заинтересираниот купувач би ја извршил јас, се додека се работи за локација во земјава. Транспортот вклучен во цената.

Во моментов немам in situ фотографии од системот, па ќе го дополнам огласов за некој ден.
 • Ми се допаѓа
Реакции: cogscape

Информации

Автор
InSides
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
188

Повеќе огласи од InSides

На врв Дно