Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
boksata

Продадено Компјутерски компоненти

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
5.000 ден.
Истекува

Опис

Се продаваат следните компјутерски компоненти:

MOBO: AsRock B450 Pro4 R2.0 (има гаранција) = 5000
MOBO: Gigabyte B450M DS3H = 3000
CPU: Ryzen 5 1600af = 5500
CPU: Ryzen 3 1200af = 4500
RAM: Hyperx Fury 2x8GB DDR4 3200mhz CL16 = 3500
SSD: Kingston NV1 250gb (има гаранција) = 1500
PSU: Deepcool DA600M Bronze Full Modular 600W = 2200
PSU: Deepcool DA600 Bronze 600W = 2000
HDD: Toshiba 500gb 2.5" = 500
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bate Sase

Информации

Автор
boksata
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
286

Повеќе огласи од boksata

На врв Дно